języki obce
fot. pixabay.com

Nauka języków obcych niezwykle korzystnie wpływa nie tylko na nasz samorozwój, ale również na rozwój naszego biznesu. Przede wszystkim zapewnia większe perspektywy, a nam dodaje pewności siebie i chęci dalszego rozwoju. 

W wielu zawodach, nawet jeśli jest to praca w domu przez internet, znajomość języka obcego nie tyle ułatwia pracę, co coraz częściej jest zwyczajnie wymagana. Oferty pracy zdalnej coraz częściej jasno określają konieczność posługiwania się danym językiem chociażby w stopniu komunikatywnym. Wśród zawodów dotyczących pracy zdalnej w domu, a wymagających znajomości języka obcego znajdują się: wirtualna asystentka, social media manager, copywriter, specjalista SEO, grafik.

Spis Treści

Jak znajomość języków obcych wpływa na nasz rozwój?

  • wyższe kwalifikacje i kompetencje – znajomość języka obcego lub nawet języków obcych uatrakcyjnia naszą kandydaturę, w momencie, kiedy szukamy nowej pracy lub wspólników do działań. Stajemy się bardziej kompetentni, zdyscyplinowani, bowiem nauka języków obcych wymaga właściwego zarządzania czasem oraz umiejętności organizacji pracy.
  • oszczędzanie pieniędzy – inwestycja w siebie to najlepsza inwestycja, która zawsze zaowocuje, również w przypadku znajomości języków obcych. W jaki sposób znajomość języków może zapewnić oszczędzanie pieniędzy? Otóż, znając język w których chcemy prowadzić swoje działania biznesowe, nie musimy brać pod uwagę i wliczać w budżet biznesu zleceń dla tłumacza, ponieważ samodzielnie możemy wykonać tłumaczenia, np. jeśli chodzi o wersję językową dla sklepu internetowego czy działania w social mediach.
  • większa różnorodność ofert współpracy – na przykładzie copywritera bardzo łatwo zauważyć, że freelancer bez znajomości języków obcych może podejmować się zleceń wyłącznie w języku ojczystym, gdzie jednocześnie jest największa konkurencja i trudniej o zlecenia. Z kolei copywriter znający języki obce (dodatkowo te mniej popularne, jak np. koreański, chiński, japoński) może podejmować się również zleceń dotyczących tych języków, a takich zleceń nie brakuje w sieci, ponadto ich konkurencyjność jest znacznie mniejsza, co zwiększa szanse na owocną współpracę.
  • poczucie własnej wartości – znajomość języków obcych wpływa na naszą pewność siebie, poczucie własnej wartości, przedsiębiorczość i świadomość korzyści wynikających ze współpracy właśnie z nami. To uczucie wpływa korzystnie na to jak postrzegamy siebie i jak postrzegają nas inni. Bycie liderem w biznesie i wykazywanie cech lidera jest niezwykle ważne w nawiązywaniu współpracy i prowadzeniu własnych działań. Nauka języków obcych jest odpowiednim krokiem, by zwiększyć poczucie własnej wartości i umacniać swoją pozycję na rynku.
języki obce a rozwój
fot. pixabay.com

Języki obce – dlaczego warto się ich uczyć?

Poza korzystnym wpływem na rozwój biznesu, niezależnie od tego, czy mamy dobrze prosperującą firmę, czy jest to praca zdalna w roli freelancera, także poza korzystnym wpływem na samorozwój, postrzeganie siebie i budowanie silnej marki osobistej, nauka języków obcych pozwala trenować w nas wiele cech, niezbędnych w tworzeniu stabilnego biznesu.

Nauka języków obcych zapewnia trening pamięci i koncentracji, uczy nas, jak zarządzać czasem, by znaleźć go na pracę, naukę, rodzinę i własne przyjemności, zgodnie z koncepcją work life balance. 

Ponadto, nauka języków obcych poszerza horyzonty, zwiększa zainteresowania, może stać się pasją, a na pewno daje zdecydowanie większe możliwości związane z zarabianiem i wspieraniem budżetu domowego.

Podsumowanie

Znajomość języków obcych jest niezbędna niemalże w każdym zawodzie, który wiąże się z inwestowaniem w rozwój osobisty. Wymagają go agencje PR, często zawód life coacha czy trener biznesu.

Umiejętność posługiwania się językami obcymi zwiększa nasze kompetencje i kwalifikacje, dodaje pewności siebie, pozwala stworzyć wizerunek eksperta i profesjonalisty, zapewnia większą różnorodność ofert współpracy i możliwości rozwoju. Pozwala także wypracować cechy dobrej organizacji niezbędne w drodze do samorozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here