native speaker
fot. pixabay.com

Języki obce są niezwykle istotnym elementem samorozwoju i dążenia do poprawy jakości życia, statusu społecznego, osiągnięcia wolności finansowej i uznania wśród współpracowników czy podwładnych. Co więcej, nauka języków obcych może stanowić doskonałą formę wykorzystania wolnego czasu, ćwiczenia koncentracji i pamięci oraz zmusza do właściwego zarządzania czasem, tak by znaleźć go na naukę, a jednocześnie nie zaburzyć koncepcji work life balance

Metody nauki języków obcych

By nauka języka przynosiła satysfakcjonujące efekty, nie irytował brak efektów i nie spadała motywacja, należy wybrać taką metodę nauki, która będzie dostosowana do naszych potrzeb, oczekiwań, możliwości i cech osobowości. O ile trzy pierwszy czynniki nie powinny zaskakiwać, tak ostatni zapewne może wzbudzać kontrowersje. Czemu więc, tak istotna w efektywności nauki jest nasza osobowość?

Otóż, w przypadku wzrokowców, największą skuteczność przyniosą wizualne metody nauczania, introwertycy najlepiej odnajdą się podczas zajęć indywidualnych lub kursów online, osoby odczuwające bezustanną potrzebę rywalizacji odnajdą się podczas zajęć grupowych, a osoby zabiegane lub często podróżujące najchętniej sięgają po kursy audio. Wszystko po to, by dobrać dla siebie najodpowiedniejszą metodę, by uzyskać maksymalnie najlepsze efekty.

Kim jest native speaker?

Native speaker to osoba, która udziela lekcji języka, który jest jego językiem ojczystym. Zatem jeśli chcemy nauczyć się języka angielskiego, musimy znaleźć Anglika, który jest native speakerem. Co więcej, nie musimy go szukać w Anglii, ponieważ wiele szkół językowych umożliwia zajęcia z native speakerem, a także wielu native speakerów udziela indywidualnych lekcji i korepetycji. Skoro więc Anglik może być native speakerem języka angielskiego, idąc tym tropem Polak może być native speakerem języka polskiego. Choć tak naprawdę tylko w teorii, ponieważ każdy native speaker musi odpowiadać odpowiednie kompetencje.

native speaker kto to
fot. pixabay.com

Dlaczego warto korzystać z usług native speakera?

Przede wszystkim należy zrozumieć, że native speaker nie uczy języka od podstaw. Jego zadaniem jest pomoc w przełamaniu bariery językowej, usystematyzowaniu posiadanej wiedzy, poprawieniu płynności wymowy, a także w nabyciu obcojęzycznego akcentu, a także doszlifowanie umiejętności posługiwania się danym językiem, pod kątem sprawnej i płynnej konwersacji.

Zajęcia z native speakerem najbardziej sprawdzają się w przypadku przygotowań do egzaminów z języka obcego lub tuż przed wyjazdem zagranicznym, kiedy chcemy powtórzyć sobie podstawy konwersacji i akcent.

Jeśli obawiamy się, że nie jest to metoda dla nas lub że szybko się zniechęcimy, by zaoszczędzić pieniądze lepiej zdecydować się na indywidualne zajęcia z native speakerem, któremu będziemy płacić za odbyte lekcje, ale za rok czy semestr nauki. Native speakerzy zazwyczaj ogłaszają się w lokalnych serwisach z ogłoszeniami lub na kanałach social media. Z reguły godzina zajęć z native speakerem mieści się w granicach 50-80 zł, choć tak naprawdę uzależniona jest od języka, którego się uczymy.

Zajęcia z native speakerem (zwłaszcza te online) ustalane i planowane są indywidualne, dzięki czemu wiemy, jak zarządzać czasem, by nauka języka obcego nie kolidowała z pozostałymi obowiązkami. Dość często, zwłaszcza w obecnej sytuacji związanej z pandemią, zajęcia z native speakerem odbywają się online, choć tak naprawdę również wcześniej taka forma nauki była niezwykle popularna.

Podsumowanie

Znajomość języka obcego (zazwyczaj języka angielskiego) wymagana jest już niemalże w każdym zawodzie. Tę umiejętność powinny posiadać również osób, które decydują się na pracę w domu przez internet na własny rachunek. Na poziomie komunikatywnym język obcy powinien znać: copywriter, tłumacz, influencer, life coach, trener biznesu, social media maganer, wirtualna asystentka czy pracownicy agencji PR. Praca zdalna w domu daje wiele możliwości rozwoju, jednak w pewnym momencie nasz rozwój może zostać przyblokowany brakiem znajomości języka obcego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here