oferty pracy zdalnej
fot. pixabay.com

Wiele osób zastanawia się, jak wesprzeć swój budżet domowy, zwłaszcza kiedy ma dużo wolnego czasu lub doskonale wie, jak zarządzać czasem, by znaleźć go na dodatkowe zajęcie, a tym samym nie zaburzyć swojego prywatnego work life balance. Internet daje nam bardzo wiele możliwości dodatkowego zarobku, a praca zdalna staje się coraz bardziej popularna i nie jest to zasługa wyłącznie panującej już od przeszło roku pandemii. 

Praca w domu przez internet jest na tyle elastyczna, że może stanowić dodatkowy zarobek lub być głównym źródłem utrzymania. Wszystko zależy od naszego zarządzania czasem, zaangażowania i sumienności. Jeśli przedsiębiorczość jest naszą mocną stroną, nic nie stoi na przeszkodzie, by praca zdalna w domu stała się naszym sposobem na własny biznes.

Spis Treści

Oferty pracy zdalnej – gdzie ich szukać

  • serwisy z ogłoszeniami, ofertami i zleceniami – jest to najbezpieczniejsza forma szukania zleceń przez internet. Firmy, by móc publikować ogłoszenia z reguły muszą przechodzić weryfikacje i wszelkie nieprawidłowości związane z przebiegiem współpracy mogą być zgłaszane do administratora, zarówno ze strony zleceniodawcy, jak i wykonawcy. Również wiele serwisów dopilnowuje, by wykonawca otrzymał wynagrodzenie. Często także podpisywane są umowy będące zabezpieczeniem dla obu stron. Warto pamiętać, że każde realizowane przez nas zlecenie wpływa na naszą reputację w danym serwisie, warto więc do każdego zlecenia podchodzić z niezwykłą dbałością i zaangażowaniem, co przełoży się na liczbę zleceń w przyszłości.
  • social media – za pośrednictwem mediów społecznościowych można szukać ofert pracy zdalnej na grupach lokalnych lub tematycznych związanych z zarabianiem przez internet. Jeśli chcemy znaleźć pracę jako copywriter powinniśmy dołączyć do grup przeznaczonych dla copywriterów, native speaker w grupach native speakwerów a wirtualna asystentka w grupach związanych z tym zawodem.
  • mailing – to najbardziej pracochłonna forma szukania zleceń, ale pozwala na bezpośredni kontakt z firmą. W przypadku pozostałych form jesteśmy osaczeni konkurencyjnymi zgłoszeniami osób zainteresowanych tym samym zleceniem. Wysyłając indywidualną wiadomość, firma skupia całą swoją uwagę wyłącznie na naszej kandydaturze. Kontaktu do firm można szukać przeglądając strony internetowe branży, która nas interesuje. Jeśli znamy języki obce, możemy szukać ofert w tym temacie, np. zlecenia dla tłumacza mogą przygotować szkoły językowe, biura tłumaczeń, sklepy internetowe wchodzące na zagraniczne rynki czy agencje PR.
oferty pracy online
fot. pixabay.com

Oferty pracy zdalnej – na co należy uważać

Największe bezpieczeństwo zawierania współpracy zdalnej dają nam serwisy pośredniczące w tych współpracach. Niestety nie robią tego za darmo, ponieważ często pobierana jest prowizja. Mamy jednak pewność, że otrzymamy wynagrodzenie za zlecenie w terminie i zgodnie z początkowymi ustaleniami, zaś zleceniodawca może mieć pewność, że wywiążemy się ze zlecenia w ustalonym terminie.

Zanim podejmiemy się jakiegokolwiek zlecenia powinniśmy sprawdzić zgodność danych firmy tj. czy NIP i KPS są zgodne i wskazują firmę, z którą podejmujemy współpracy. Ponadto warto poszukać informacji na jej temat i opinii. Wysyłanie gotowego zlecenia drogą elektroniczną, zawsze wiąże się z ryzykiem, że firma po otrzymaniu naszej pracy nie wywiąże się z płatności. Dlatego też warto przed rozpoczęciem współpracy podpisać umowę, która pozwoli również uniknąć konfliktów i niedomówień i będzie także fundamentem, w przypadku gdybyśmy chcieli wejść z daną firmą na drogę postępowania sądowego.

Podsumowanie

Mówi się, że internet to droga, na której leżą pieniądze, wystarczy się po nie schylić. Trudno się z tym nie zgodzić. Ofert pracy zdalnej w internecie jest mnóstwo. Mnóstwo jest również metod zarabiania przez internet. Jeśli znajdziemy najwygodniejszą dla nas i będziemy wykonywać ją sumiennie, możemy mieć pewność, że będzie ona stanowiła dla nas dodatkowe źródło dochodu przez wiele kolejnych tygodni. A takie zawody jak social media manager czy influencer mogą zapewnić nam nie tylko dodatkowe źródło dochodu, ale także niezależność finansową, bowiem influencer marketing i social media marketing są najbardziej opłacalnymi działaniami w sieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here