podróż pociągiem z dzieckiem
www.pixabay.com

Kiedy zaczynamy myśleć o urlopie, w naszych głowach pojawia się pytanie czy tym razem będzie to wycieczka zagraczniczna, a jeśli nie, to gdzie jechać na wakacje w Polsce? Bez względu na to czy wybór padnie na nadmorskie miasta czy też zabierzemy wygodne buty w góry i przeznaczymy czas na spacery po lesie, górach czy halach i wycieczki rowerowe. Możliwości jest wiele, należy jednak wziąć pod uwagę, czy jadą z nami dzieci, a jeśli tak, to czy w odpowiednim wieku, by móc uczestniczyć w zaplanowanych przez nas atrakcjach. 

Podróż pociągiem z dzieckiem może być albo fascynującą przygodą, albo  wielogodzinną męczarnią – wszystko zależy od tego, jak podejdziemy  do sprawy, oraz od sposobu w jaki się do niego przygotujemy. Aby uniknąć niespodzianek należy zabrać ze sobą wszystko to, co może okazać się niezbędne i co umili czas maluchowi podczas długiej podróży pociągiem.

By zadbać o komfort podroży, zanim kupimy bilet na pociąg powinniśmy zastanowić się nad tym, czy lepiej będzie nam jechac nocą, czy w ciągu dnia. Oczywiście nocą podróż będzie dużo wygodniejsza – możemy wykupić miejsca leżące i jeśli wszystko pójdzie dobrze, nasze dziecko prześpi spokojnie większość podróży. Jeżeli jednak z jakichś powodów musimy podróżować w ciągu dnia, powinniśmy się do tego odpowiednio przygotować.

Podroż pociągiem z dzieckiem – jak się przygotować?

Oczywiście co innego zabierzemy ze sobą, kiedy jedziemy na wakacje z niemowlęciem, a co innego jeśli jest to już chodzący maluch. W pierwszym przypadku obowiązkowymi pozycjami są pieluszki, mokre chusteczki i ubranko na zmianę. Jeżeli maluszek karmiony jest piersią – również kwestię jedzenia i picia mamy załatwioną. Do podręcznej torby podróżnej możemy też zabrać ulubionego pluszaka dziecka, bądź inną zabawkę, z którą niechętnie sie rozstaje.

Kiedy długa podróż pociągiem będzie miała miejsce w przypadku nieco starszego dziecka – sprawa wygląda już nieco inaczej, szczególnie jeśli podróżować będziemy w ciągu dnia. Maluch nie lubi siedzieć w miejscu, więc musimy psychicznie przygotować się na to, że prędzej czy później zacznie potwornie nudzić się w przedziale, dlatego przed wyjazdem powinniśmy się odpowiednio zaopatrzyć. Tylko co zabrać w długa podróż pociągiem z dzieckiem?

podroż pociągiem
fot. pixabay.com

Przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o ulubionych zabawkach malucha, którymi będzie mógł się pobawić w przedziale, nie zakłócając tym samym spokoju innych podróżnych. Mogą być to małe samochodziki, czy ulubiona lalka. Świetnym pomysłem mogą być również kolorowe książki – oczywiście tylko w sytuacji, kiedy dziecko je lubi.

Jak wypełnić czas podczas podróży?

Coraz więcej rodziców decyduje się na zabrania ze sobą w podróż tabletu, na który wcześniej zgrywają ulubione bajk, gry dla dziecka oraz różne wirtualne atrakcje dla dzieci. Tym sposobem dużo łatwiej o spokojną podróż. Chyba każdy maluch uwielbia bajki, oraz specjalne aplikacje dostosowane do jego wieku.

Oczywiście należy pamiętać o jedzeniu i piciu – bez tego nie uda się żadna podróż. I wcale nie muszą to być słodycze – możemy przed wyjazdem pokroić owoce na kawałeczki i schować je do specjalnych pojemników służących do przechowywania żywności.

Długa podróż pociągiem z dzieckiem wcale nie musi być stresująca. Wystarczy tylko odpowiednio się do niej przygotować, a wszystko na pewno pójdzie dobrze, nawet jeśli wybieramy się pociągiem zimą nad morze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here