sklep internetowy

Wiele czynników wpływa na to, że pragniemy porzucić dotychczasowe życie zawodowe, zrezygnować z etatu i pomyśleć o własnym biznesie. Najlepiej jeszcze, żeby była to praca w domu przez internet, ponieważ to właśnie praca zdalna zapewnia zarazem oszczędzanie pieniędzy i szybkie ich zarabianie. Często nawet bez wkładu własnego i ryzyka utraty zainwestowanego kapitału. Jak to możliwe?

Przede wszystkim, praca zdalna w domu odejmuje nam koszty dojazdu i eksploatacji samochodu, pozwala zaoszczędzić czas, który musielibyśmy przeznaczyć na dojazdy, zatem nasze zarządzanie czasem odbywa się nieco inaczej niż w przypadku codziennego wychodzenia do biura. Zwłaszcza, że pracując na własny rachunek i na własnych zasadach to my ustalamy w jakich godzinach chcemy poświęcić się pracy.

Istnieje bardzo dużo sposobów na zarabianie bez wychodzenia z domu. W większości przypadków są one związane z działaniami przez internet. Zatem jest to podstawowe narzędzie, które umożliwi nam zarabianie. Warto wiedzieć, że możemy zarabiać jako wirtualna asystentka, copywriterinfluencer, life coach, trener biznesu, social media manager, a jeśli znamy również języki obce możemy spróbować swoich sił jako tłumacz lub native speaker. Możemy również otworzyć swój własny sklep internetowy.

Sklep internetowy – dlaczego warto?

Sklep internetowy, w przeciwieństwie do sklepu stacjonarnego jest zdecydowanie tańszy w utrzymaniu, ponieważ opłacamy tylko domenę (adres, pod którym będzie można znaleźć nasz sklep) oraz hosting (miejsce na serwerze). Są to opłaty, które nie przekraczają 200-300 zł, a które należy uiszczać wyłącznie raz do roku. W przypadku sklepu stacjonarnego, musimy niestety opłacać co miesiąc wynajem lokalu, a im lepsza lokalizacja (bliżej centrum) tym wyższe opłaty z tym związane. Musimy zapłacić opłaty bieżące oraz utrzymanie pracownika. Często więc posiadanie stacjonarnego biznesu jest zwyczajnie nieopłacalne.

Ponadto, ze sklepu stacjonarnego korzystają mieszkańcy miasta, a często głównie tylko ci, którzy mają do niego wystarczająco blisko lub zaglądają do niego przy okazji przebywania w jego okolicy. W przypadku sklepu internetowego, a przyczyniają się temu głównie social media, możemy dotrzeć do potencjalnych klientów z całego kraju, a nawet świata.

Posiadając sklep stacjonarny mamy bardzo ograniczone formy promocji. Możemy korzystać wyłącznie z lokalnych mediów (radio, portale, serwisy, TV, gazety) lub wykorzystać influencer marketing, o ile w naszym mieście można znaleźć godnych zainteresowania influencerów, których odbiorcy mogliby być zainteresowani naszymi produktami lub usługami. Nawet jeśli skorzystamy z oferty agencji PR, nie osiągniemy takich zysków, jakie byłby w stanie zapewnić nam sklep internetowy. Co więc powinniśmy zrobić?

Sklep internetowy … i stacjonarny

Jeśli mimo wszystko z jakichś powodów nie chcemy rezygnować ze sklepu stacjonarnego, który cieszy się pewną renomą i zapewnia pewne grono stałych klientów, wystarczy, że zainwestujemy w sklep internetowy i damy o sobie usłyszeć również internautom. Możemy być pewni, że nasi stali klienci pomogą nam w jego promocji na swoich kanałach społecznościowych.

Jeśli wiemy, jak zarządzać czasem i nie jest nam obcy work life balance śmiało powinniśmy podjąć się tego wyzwania i spróbować swoich sił również w marketingu internetowym, co na pewno znacznie wpłynie nie tylko na rozwój całej firmy, ale również na budżet domowy. Co więcej, sklep internetowy będzie żył własnym życiem i będzie mógł zarabiać nie tylko w godzinach, kiedy otwarty jest sklep stacjonarny.

Podsumowanie

Posiadanie dobrze prosperującego sklepu stacjonarnego jest doskonałym dowodem na to, że przedsiębiorczość jest naszą mocną stroną. Zatem bez chwili wahania powinniśmy zainwestować również w sklep internetowy, o ile nasz asortyment nam na to pozwala. Jeśli jednak zastanawiamy się, w który sklep zainwestować – stacjonarny czy internetowy – nie powinniśmy mieć cienia wątpliwości, że większe zyski dostarczy nam ten drugi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here