szkolenia online
fot. pixabay.com

Rozwój osobisty wymaga od nas bezustannej pracy nie tylko nad sobą, ale również nad swoją wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami kwalifikacjami. Możemy walczyć z prokrastynacją, odpowiednio zarządzać czasem, ale musimy również systematycznie śledzić nowości pojawiające się w naszej branży, podążać za nimi i uzupełniać wiedzę. Jest to niezwykle ważny element samorozwoju, który znacząco wpływa na to jak postrzegamy sami siebie i jak postrzegają nas inni. 

Dla wielu internet to tylko źródło rozrywki. Zapominają, jak wiele osób pracuje zdalnie przez internet i że jest to kopalnia wiedzy i możliwości. Jedną z tych możliwości są darmowe kursy online , które podnoszą nasze kwalifikacje i kompetencje, uzupełniają wiedzę, a zarazem są niezwykle wygodną, przystępną a zarazem darmową formą doszkalania się i samorozwoju.

Spis Treści

Jaki wybrać kurs internetowy?

Oczywiście można chaotycznie brać udział we wszelkiego rodzaju darmowych kursach internetowych. Nikt nam tego nie zabroni. Jednak, jeśli szanujemy swój czas i mamy wobec siebie określone cele, musimy najpierw zadać sobie pytanie, co chcemy osiągnąć dzięki temu kursowi? Zależy nam na zmianie pracy? Odnalezieniu dodatkowego źródła dochodu? Czy może chcemy rozwijać swoje pasje lub odkrywać nowe?

Mamy do dyspozycji szeroki wachlarz mozliwości. Są to na przykład kursy językowe, dzięki którym możemy powtórzyć posiadaną już wiedzę i doszlifować swoje umiejętności posługiwania się danym językiem, lub nauczyć się zupenie nowego od podstaw np. język angielski dla początkujących. Jeśli marzą nam się wycieczki do krajów azjatyckich, również możemy podjąć się szybkiej nauki, ponieważ znajomość języka w zupełnie obcym miejscu, nawet jeśli mamy do dyspozycji tłumacza zwiększa komfort podróży.

szkolenie online
fot. pixabay.com

Jeśli chcemy zmienić pracę, przebranżowić się lub zwyczajnie szukamy planu na przyszłość to kursy zawodowe mogą dostarczyć nam odpowiednią dawkę wiedzy, pomóc podsnieść kompetencje i kwalifikacje oraz zaktualizować wiedzę w zakresie specjalizacji, którą wykonujemy. W wielu branżach, pomimo bycia specjalistą nieprzerwanie należy uzupełniać swoją wiedzę, bowiem wymagają tego zmiany, które bezustannie w nich zachodzą. Takim przykładem może być social media manager , który wciąż musi się rozwijać, uczyć i być na bieżąco z nowościami w branży social media marketingu, w związku z tym regularne szkolenia social media są dla niego niemalże codziennością. Jeśli zaś w swoim zawodzie dużo piszemy na klawiaturze, możemy podnieść swoją wydajność i zwiększyć tempo pracy decydując się na kurs szybkiego pisania.

Po kursach językowych i zawodowych przyszedł czas na trzecią kategorię, a są nią kursy hobbystyczne. W tym przypadku, tak naprawdę organicza nas tylko wyobraźnia, bowiem możemy nauczyć się niemalże wszystkiego. Od gry na gitarze, przez malarstwo, po szycie,  szydełkowanie, florystykę, ogrodnictwo, a kończąc na pisaniu książek. Niezwykle prktycznym kursem, który można podpiąć również pod kursy zawodowe jest na przykład kurs prowadzenia kanału na YouTube lub pisania bloga.

Czy szkolenia online są dla każdego?

Tak! Szkolenia online są dla każdego, pod jednym warunkiem. Musimy posiadać odpowiednie cechy, które ułatwią nam odbywanie tych kursów. Bo nie sztuką jest zapisanie się i rozpoczęcie kursu. Sztuką jest ukońćzenie go i pozyskanie wiedzy, którą kurs miał na celu nam przekazać. By to osiągnąć musimy wiedzieć jak zarządzać czasem , by w natłoku obowiązków znaleźć go na naukę. Musimty być również konsekwentni, wiedzieć czym jest regularność i systematyczność, bowiem  czas na naukę, powinniśmy znaleźć przynajmniej dwa razy w tygodniu. Jeśli jesteśmy w stanie to zrealizować i posiadamy wymienione cechy, śmiało możemy sięgnąć po szkolenia online. Jeśli nie brak nam ambicji i czasu mozemy realizować kilka kursów jednocześnie. Zatem równolegle możemy zwiększać swoje kwalifikacje zawodowe (wiele kursów jest zakońćzonych certyfikatem) otraz rozwijać swoje pasje.

Gdzie szukać darmowych szkoleń online?

W grę wchodzi nasz cenny czas i nasza przyszłość. Nie możemy zatem wybierać dróg na skróty. Wybierając kurs musimy szczegółowo zapoznać się z ofertą i wybrać ten, który najbradziej nas satysfakcjonuje. Nawet w przypadku darmowych kursów najlepiej jest poczytać wcześniej opinie, by mieć pewność, że wybrana przez nasz szkoła czy platforma posiada wystarczające kompetencje, czy szkolenia przekazują rzetelną wiedzę nie zawierającą błędów, których np. w przypadku kursów językowych nie będziemy w stanie zweryfikować. Co więcej jeśli mamy być ekspertami w swojej dziedzinie, musimy mieć pewność, że posiadana przez nas wiedza, nie zawiera nieścisłości i nie zostanie przez nikogo podważona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here