magazyn wynajem

Na całym świecie widzimy wyraźny wzrost liczby firm i przedsiębiorstw z branży magazynowej. Ze względu na bardzo dużą ilość zakładów produkcyjnych na świecie, których liczba z każdym rokiem rośnie, wzrasta również zapotrzebowanie na magazynowanie wytworzonych dóbr materialnych. Coraz popularniejszą opcją stają się magazyny na wynajem. Dla producentów jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż magazyny takie są dostępne praktycznie w każdym większym mieście naszego kraju. W zależności od produkcji możemy znaleźć magazyny typowo przystosowane do magazynowania żywności, elektroniki, czy też produktów branży odzieżowej.

Magazyn wynajem

Wynajem magazynu wiąże się oczywiście z kosztami jego użytkowania, jednak dla producentów jest to i tak bardziej opłacalne od zbudowania własnego miejsca do magazynowania wytworzonych produktów. Do magazynów trafiają produkty końcowe, które są na miejscu pakowane i wysyłane do odbiorców. Największą ilość magazynów możemy znaleźć na obrzeżach dużych miast, co jest wygodnym rozwiązaniem dla ewentualnego dalszego transportu towarów. Magazyn logistyczny może być dobrym rozwiązaniem gdy firma ma dużą produkcję, lecz produkty nie są od razu wysyłane do odbiorców. Jeśli w zakładzie produkującym nie ma miejsca na jednoczesne przechowywanie towarów, to wynajem magazynu wydaje się bardzo rozsądną opcją.

Na rynku widzimy zdecydowany wzrost firm oferujących powierzchnie magazynowe w ostatnich latach. Z pewnością wynika to z tego, iż na świecie co roku wzrasta poziom wytwarzanych dóbr, społeczeństwa się bogacą, co oczywiście ma bezpośredni wpływ na konsumpcję i nabywanie nowych produktów. Istnieją już korporacje, które posiadają powierzchnie magazynowe na całym świecie. Oferują one magazyny o różnym rozmiarze i przeznaczeniu, tak, aby sprostać oczekiwaniom wielu klientom. Firmy takie współpracują z producentami z różnych krajów i o różnym poziomie produkcji, dzięki czemu nawet mniejsi producenci znajdą coś dla siebie.

Wady i zalety wynajmowania magazynu

Wynajem powierzchni magazynowych to trend który rośnie od wielu lat i z pewnością ma przed sobą świetlaną przyszłość. Jest to opcja zarówno dla bardzo dużych firm, jak i mniejszych przedsiębiorców. Magazyny są nieodłącznym elementem w łańcuchu dostaw w logistyce. Wynajem magazynu to oczywiście nie wszystko, ważny jest również personel pracowniczy oraz osoby zarządzające całym przedsięwzięciem. Na rynku pracy jest widoczny bardzo duży wzrost zatrudnienia w branży logistycznej i magazynowej, co wiąże się z tym, iż na takim stanowisku mogą pracować osoby bez większego doświadczenia, szkolenia są zazwyczaj krótkie i przejrzyste. Jest to jednak zazwyczaj praca fizyczna, w związku z czym widać tutaj ewidentny wzrost zatrudnienia mężczyzn w stosunku do kobiet. Jednak magazyn to nie tylko praca fizyczna, lecz również administracyjno – biurowa. Tutaj natomiast widać ewidentną przewagę zatrudnienia kobiet.

Magazyny w dużej większości są położone w dużej odległości od centrum miast, co jest dużym plusem, ponieważ tiry i ciężarówki nie muszą manewrować w wąskich i małych uliczkach, lecz bez problemu docierają na miejsce przeznaczenia. W pracy na magazynie ważna jest również osoba zarządzająca, która kieruje pracownikami niższego szczebla. W typowym magazynie mamy kilka miejsc pracy. Na początku odbiór towaru, który dociera na magazyn. Tutaj ważne jest sprawdzanie zgodności z ewentualnymi zamówieniami zarówno pod względem ilości towaru jak i jego jakości. Następnym punktem jest odpowiednie rozmieszczenie produktów, tak, aby w łatwy i czytelny sposób można je było zidentyfikować i odnaleźć na hali magazynowej. Następnie mamy wysyłkę towaru który ma dotrzeć dalej – zazwyczaj do klienta. Bardzo ważne jest, aby na tym etapie było jak najmniej pomyłek, gdyż każdy błąd to strata pieniędzy dla firmy. Podsumowując, wynajem magazynu to w dzisiejszych czasach najlepsze rozwiązanie zarówno pod względem oszczędności pieniędzy, jak i logistycznym. Warto rozważyć tą opcję, jeśli potrzebujemy powierzchni magazynowej, w której chcemy magazynować wytworzony towar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here