wypełnianie ankiet
fot. pixabay.com

Chyba nie ma osoby, które nie zastanawiałaby się choć raz, jakie istnieją proste sposoby na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Zwłaszcza w dobie internetu, który jest jak wiadomo kopalnią wiedzy, inspiracji i możliwości. Choć przez wielu traktownany jest wyłącznie jako źródło rozrywki. Zgłębiając temat zarabiania, bardzo szybko możemy przekonać się, że istnieje mnóstwo sposobów zarabiania, a to ile zarobimy zależy tylko od tego, ile poświęcimy czasu. Oczywiście wiele metod wymaga odpowiedniej wiedzy, kwalifikacji, umiejętności (np. specjalista SEO, social media manager, wirtualna asystentka) lub chociażby kreatywności (influencer, copywriter, freelancer, bloger).

Ku uciesze wielu, istnieją również zajęcia, których wykonywanie nie wymaga specjalistycznej wiedzy, większych umiejtności czy doświadczenia, ani nawet zbyt dużego nakładu czasu. Być może zabrzmiało jak praca idealna, niestety jednak jest tylko jeden haczyk. Jeden, choć niezwykle istotny! Tą z pozoru idealną pracą jest wypełnianie ankiet. Na czym polega i ile można zarobić?

Wypełnianie ankiet, jest podobnie jak klikanie w reklamy najprostszą metodą zarabiania bez wychodzenia z domu. Nie przyniesie nam to takiej sławy jak kanał na YouTube czy blog, ale też nie wymaga takiego nakładu czasu.

Wypełnianie ankiet – od czego zacząć?

By rozpocząć zarabianie na wypełnianiu ankiet, najpierw należy dokonać rejestracji na odpowiednich stronach, które oferują taką możliwość zarobku. Co ciekawe, można rejestrować sięna wielu takich stronach jednocześnie, by zwiększyć swój zarobek. Po dokonaniu rejestracji i podaniu swojego aktualnego adresu mailowego, zaczniemy otrzymywać na skrzynkę powiadomienia o nowych ankietach.

Tka forma zarabiania ma wiele zalet, ponieważ nie wymaga od nas żadnej inwestycji finansowej, zarabiamy bez wychodzenia z domu, a sama praca wymaga wyłącznie dostępu do internetu, odrobiny czasu w ciągu dnia oraz niewielkiego wysiłku intelektualnego. Dodatkowo to my sami decydujemy, o jakiej porze dnia chciemy wypełniać ankiety, może to być więc również np. w trakcie przerwy w pracy na etacie, podróży tramwajem czy pociągiem lub zaraz po przebudzeniu. Tak naprawdę wypełnianiem ankiet może zajmować się każdy, choć jest to najpopularniejsza forma zarabiania zwłaszcza w przypadku mam będących na urlopie wychowawczym lub macierzyńskim, studentów czy emerytów, a także freelancerów.

wypełnianie ankiet przez internet
fot. pixabay.com

Zastanawiać może jedynie fakt, kto właściwie potrzebuje wypełnionych ankiet i kto chciałby za nie płacić? Zgłębiając temat szybko dowiemy się, że wiele firm zleca ankiety, by uzyskać opinię na temat swoich produktów czy usług. Jest to niezwykle ważna wiedza, ponieważ wpływa na analizę rynku i dalsze działania firm, bowiem pozwala sprawdzać, na co jest popyt, co wymaga poprawek, co warto wycofać ze sprzedaży, a co nie wzbudza takiego zainteresowania, jak wydawało się specjalistom w firmie. Dla wielu firm, zwłaszcza tych, które budują świadomość marki, opinia publiczna ma kluczowe znaczenie.

Jak widać, na wypełnianiu ankiet korzysta zarówno osoba, która otrzymuje wynagrodzenie za jej wypełnienie, jak również firma, która pozyskuje bezcenną wiedzę.

Wypełnianie ankiet – jakie zarobki?

Po przejrzeniu obszernej listy zalet wypełniania ankiet, niestety należy przejść do jednej jedynej, aczkolwiek niezwykle istotnej wady. Otóżm wadą wypełniania ankiet są niskie zarobki. Zazwyczaj wynagrodzenie ma formę punktów, które potem użytkownik może wymienić na bony, nagrody rzeczowe, pieniądze lub doładowania do telefonu komórkowego.

Wynagrodzenie z reguły oscyluje w granicach od 3-30 zł za jedną wypełnioną ankietę. Ceny uzależnione są od rodzaju i długości ankiety. Czas, który należy poświęcić na wypełnienie jednej ankiety waha się od 10 do 30 minut. Wynagrodzenie z reguły trafia na konto bankowe lub PayPal.

Ciekawostką jest, że wiele paneli z ankietami posiada rónież własne programy partnerskie. Dzięki temu, zapraszając swoich znajomych do wypełniania ankiet, otrzymujemy dodatkowe wynagrodzenie za każdą osobę, która dokona rejestracji.

Mimo to, i tak dochody nie będą na tyle satysfakcjonujące, jak w przypadku innych metod zarabiania przez internet. Warto pamiętać, że nie jest to jedyna forma pracy w domu przez internet i jeśli zależy nam na wsparciu domowego budżetu i nie brak nam zaangażowania i ambicji warto poszukać ciekawszych rozwiązań, które zapewnią zdecydowanie wyższe wynagrodzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here