Zarabianie przez internet
fot. pixabay.com

Wydawać by się mogło, że praca przez internet jest spełnieniem marzeń wielu z nas. To za sprawą wygody i różnorodności ofert. Tak na prawdę każdy z nas miesięcznie może zarobić przez internet od kilku złotych po nawet kilka tysięcy. W zależności od tego, którą z form zarabiania wybierze dla siebie. Najmniej dochodowe zarabianie przez internet to klikanie w reklamy i wypełnianie ankiet, ale wymagają również najmniej zaangażowania i minimum poświęcanego czasu.  Zarabiać można również posiadając kanał na YouTube, pisząc bloga, czy korzystając z możliwości jakie oferuje marketing afiliacyjnego (programy partnerskie) lub też marketing sieciowy (MLM).

Pomysłem na dochodowy biznes online stało się również oferowanie szkoleń czy kursów online, a także sprzedaż ebooków. Wszystkie działania z tym związane tak naprawdę odbywają się w internecie, dlatego też swobodnie na co dzień można pracować na etacie np. w biurze rachunkowym, a po pracy zmieniać się w specjalistę do spraw mediów społecznościowych. To wyłącznie od nas zależy, czy potraktujemy pracę przez internet jako dodatkowe zajęcie czy pełnoetatową pracę.

Spis Treści

Zawody XXI wieku

copywriter – osoba o lekkim piórze, która realizuje zlecenia, polegające na pisaniu artykułów, tekstów na strony internetowe, opisy do sklepów internetowych, a także teksty pod kątem SEO, precle itp.

wirtualna asystentka – osoba wypełniająca obowiązki tradycyjnej asystentki, z tą różnicą, że pracuje zdalnie. Głównie zajmuje się administracją biurową, umawianiem spotkań, odpowiadaniem na wiadomości email, czasami również prowadzeniem social mediów.

influencer – osoba, posiadająca rozbudowany kanał w social mediach z zaangażowanymi odbiorcami, która wpływa na opinie zakupowe swoich obserwatorów.

freelancer – osoba pracująca zdalnie na własnych zasadach, tj. w utalonych przez siebie godzinach, w dogodnych dla siebie warunkach, na własny rachunek. Freelancer realizuje zlecenia z branży, w której posiada odpowienią wiedzę i doświadczenie.  Może być grafik, fotograf, programista, specjalista ds. SEO, copywriter, wirtualna asystentka.

social media manager – osoba, która zarządza mediami społecznościowymi firm, marek lub osób, posiada specjalistyczną wiedzę z zakresu marketingu społecznościowego, potrafi budować zaangażowaną społeczność, a także wie jak należy kreować w mediach społecznościowych wizerunek firmy.

specjalista SEO – osoba zajmująca się się optymalizowaniem stron internetowych pod kątem SEO.

Zarabianie online
fot. pixabay.com

Bez trudu można zauważyć, że wszystkie, wyżej wymienione zawody w większym lub mniejszym stopniu wiążą się z prowadzeniem bloga. Okazuje się, że blog jest bardzo ważnym elementem marketingu internetowego, ponieważ wpływa na wzrost sprzedaży, pomaga dotrzeć do większego grona odbiorców, wspiera budowanie i kreowanie wizerunku, pomaga uzyskać miano eksperta.

Jakie są zalety pracy zdalnej?

– nienormowany czas pracy – samodzielnie decydujemy, w jakich godzinach chcemy poświęcić swój czas pracy i ile tego czasu poświęcimy danym zleceniom. Daje nam to swobodę decydowania o swojej organizacji dnia. Warto jednak mieć na uwadze, że im szybciej zrealizujemy jedno zlecenie tym szybciej będziemy mogli przyjąć kolejne, a to przekłada się na większe zarobki.

– szersze horyzonty i większe doświadczenie – kolejne zlecenia to zawsze spora dawka nowych doświadczeń. To także nowe znajomościm nowe kontakty i możliwości.

– zdobywanie wiedzy i podnoszenie kwalifikacji – skoro już o doświadczeniu mowa, nie można pominąć tematu podnoszenia kwalifikacji. To także nowa wiedza, umiejętności, samodyscyplina i duży wpływ na samorozwój.

– kształtowanie cech lidera – skoro jesteśmyt przy samodyscyplinie, wspomnijmy również o tym, że praca zdalna wymaga umiejętności zarządzania czasem, poprawnej organizacji pracy i czasu, a także takich cech jak: systematyczność, konsekwencja, terminowość, skuteczność i wytrwałość w dążeniu do realizacji wyznaczonych celów. Są to bardzo przydatne cechy, które warto rozwijać, ponieważ niezależnie od wykonywanego zawodu, wpływają korzystnie na nasz charater i budują w nas fundament prawdziwego lidera.

Zawodów z możliwością wykonywania ich przez internet jest znacznie więcej. Wciąż również pojawiają się kolejne.A więc każdego dnia otrzymujemy nowe możliwości zarabiania bez wychodzenia z domu, oraz realizowania się i rozwijania swoich pasji i umiejętności. Wraz ze zmianami zachodzącymi w marketingu internetowym, zmienia się również struktura działania w firmach, a tym samym zwiększa się zapotrzebowanie na pracowników online.  Warto więc śledzić ogłoszenia z ofertami pracy zdalnej, i być na bieżąco, bo może okazaźć się, że ktoś właśnie potrzebuje pracownika z umiejętnościami, które posiadamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here