Dlaczego warto pracować na studiach

Każdy będąc z wieku licealnym zastanawia się co będzie później? Na jakie studia iść, aby później znaleźć szybko zatrudnienie i w sposób efektywny zarabiać. Co będzie w przerwie pomiędzy maturą, a studiami i czy na samych studiach będę musiał/-a się sam/-a utrzymywać. W tym tekście znajdziesz odpowiedź jakie zawody są wybierane jako pierwsza praca. Odpowiemy na pytania: dlaczego warto pracować na studiach oraz jak dostać się na staż?

Jak wiadomo pierwsza praca nie musi być czymś co będzie wymagać od nas doświadczenia i określonych umiejętności. Najczęściej z wybieranych pierwszych prac jest gastronomia, sprzedaż czy usługi. Bardzo często młodzi ludzie decydują się na swoją pierwszą pracę w centrach telefonicznych (call center), a ich obowiązki mogą dotyczyć sprzedaży ale i również informowania ludzi o danych usługach. W zawodzie tym nie jest potrzebne żadne doświadczenie, każdy może pracować w elastycznych godzinach pracy, dzięki temu jest to świetna praca po maturze, ale i również dla studentów.

Sprawdź też: http://www.nsik.com.pl/jak-zdobyc-pierwsze-doswiadczenie-zawodowe/

Innym zawodem, który bardzo często jest wybierany przez uczniów i studentów jest zawód copywritera, dokładnie z tego samego powodu co poprzedni. Oferty takiej pracy mają wyraźnie wskazane, że nie potrzebne jest żadne doświadczenie tylko lekkość pisania i poprawność ortograficzna oraz językowa. Kelner jest też jednym z najbardziej popularnych zawodów wśród studentów, ponieważ w sposób analogiczny do poprzednich zawodów nie jest potrzebne żadne, wcześniejsze zatrudnienie. Bardzo często wybieranym zawodem przede wszystkim przez płeć żeńską jest sprzedaż. Przy rekrutacji do tej pracy liczy się przede wszystkim to, aby być komunikatywnym, odpowiedzialnym i pracowitym. Nie potrzebne jest żadne wcześniejsze doświadczenie.

Dlaczego warto pracować na studiach?

Każdy z nas ma inne potrzeby finansowe. Niektórzy studenci nie są z miast w których studiują, więc muszą liczyć się z kosztami przeprowadzki i opłacania mieszkania lub akademika. Wiele studentów właśnie z tych powodów decyduje się na pracę w trakcie trwania studiów, lecz nie tylko to jest tego powodem. Wielu studentów mieszka dalej z rodzicami, lecz decyduje się na pracę aby mieć jakieś oszczędności i odkładać pieniądze na swoją przyszłość. Praca w trakcie studiów jest pewnego rodzaju doświadczeniem tego, co możemy napotkać w przyszłości i z czym będziemy musieli się zmierzyć. Nie musi być to oczywiście od razu pełny etat, ale jeżeli chcemy nabyć umiejętności związane z pracą powinniśmy się jej podejmować.

Wielu studentom podczas studiowania udaje się dostać na płatne lub bezpłatne staże związane ze swoim kierunkiem. Ale jak właściwie dostać się na taki staż? Uniwersytety bardzo często na swoich stronach oraz tablicach ogłoszeniowych informują o możliwości odbycia stażu w konkretnych jednostkach, ale nie jest to jedyne źródło informacji na ten temat. Stażu możemy również szukać na stronach internetowych oferujących pracę czy na stronach konkretnych firm. Ale co właściwie daje nam staż? Daje nam on pewnego rodzaju doświadczenie i przedstawia nas w lepszym świetle wobec potencjalnych pracowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here