koszty eksploatacji samochodów

Szybki rozwój przedsiębiorstwa często wiąże się ze sporymi wydatkami inwestycyjnymi. Niestety samochody firmowe to zazwyczaj jeden z większych kosztów – zarówno ich codzienne utrzymanie, jak i ceny niezbędnych usług serwisowych nie są bowiem małe. Dlatego też atrakcyjnym rozwiązaniem dla wielu osób może okazać się wynajem aut. Zobacz, jak może on obniżyć koszty w rozwijającej się firmie i jakie zalety posiada.

Stałe koszty utrzymania samochodów

Samochody firmowe pociągają za sobą różnorodne koszty. Składki ubezpieczeniowe na obowiązkowe i dodatkowe ubezpieczenie, paliwo, wymiana opon, serwis, przeglądy i naprawy – wszystkie te elementy składają się na całościowe koszty utrzymania firmowych samochodów. Ich ogromnym minusem są znaczące fluktuacje, w zależności od tego, czy w danym miesiącu niezbędne są dodatkowe działania, jak choćby wymiana opon, czy też są jedynie ceny paliwa.

W przeciwieństwie do zróżnicowania kosztów utrzymania własnych samochodów, koszty wynajmu są zawsze stałe. Nie zdarzają się w tym przypadku nagłe potrzeby, pociągające za sobą zwiększenie ceny, ponieważ każda usługa związana z flotą jest wliczona w koszt wynajmu. Dzięki temu niezależnie od miesiąca i tego, czy auto jest akurat poddawane serwisowi, czy nie, zawsze będziesz płacił za nie dokładnie tyle samo.

Taka zaleta jest szczególnie ważna w rozwijających się firmach, w których spore inwestycje sprawiają, że nie można pozwolić sobie na nagłe, nieprzewidziane wydatki. Stały miesięczny koszt utrzymania floty samochodowej może znacząco ułatwić planowanie budżetu firmy i z pewnością sprawi, że poczujesz się pewniej. Brak zwiększonych, nagłych wydatków pomoże ci w codziennych oszczędnościach, a te na pewno korzystnie wpłyną na kondycję finansową rozwijającego się przedsiębiorstwa.

Bez podwyżek

Kolejna ważna zaleta, jaką niesie ze sobą wynajem długoterminowy samochodów, to niezmienność rat niezależnie od tego, na jakim etapie umowy się znajdujesz. Czy to na początku, w środku czy na końcu, koszty te będą identyczne, co zapewni ci wygodę i również pozwala na oszczędność. Od pierwszego do ostatniego dnia wynajmu.

Pełna obsługa dla twojej wygody

Wynajem długoterminowy samochodów to nie tylko obniżenie kosztów eksploatacji pojazdu, ale też wygoda jego użytkowania bez zmartwień i poświęcania czasu na drobne lub większe usługi związane z motoryzacją.

Decydując się na wynajem samochodu, możesz bowiem liczyć na pełne wsparcie niezależnie od tego, w jakiej dziedzinie miałoby nastąpić. Serwis ogumienia, przeglądy, naprawy – wszystko to odbędzie się bez dodatkowych kosztów, a co więcej, każdy szczegół zostanie dopilnowany przez pracowników firmy udostępniającej pojazdy. Dzięki temu nie będziesz musiał dodatkowo poświęcać czasu na dbałość o samochody i wykorzystasz go na rozwój własnej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here