Na czym polega analiza techniczna

Analiza techniczna to podstawowe narzędzie wykorzystywane przez spekulantów. Na czym dokładnie polega? Jakie są jej założenia? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym jest analiza techniczna?

Analiza techniczna w przeciwieństwie do analizy fundamentalnej koncentruje się na wykresach historycznych oraz ruchach cen akcji w przeszłości. To właśnie na ich podstawie pozwala przewidzieć to, jak będzie kształtował się kurs akcji w przyszłości. W tym miejscu warto jednak zaznaczyć, że analiza techniczna bierze pod uwagę nie tylko wykresy historyczne, ale również wskaźniki opisujące aktualną sytuację na rynku. W efekcie najlepiej sprawdza się w przypadku spekulacji.

Analiza techniczna – założenia

Podstawowym założeniem analizy technicznej jest to, że ceny akcji podlegają określonym trendom, które regularnie się powtarzają. W efekcie najważniejsze jest wychwycenie trendu, dołączenie do niego w odpowiednim momencie oraz sprzedaż akcji jeszcze przed jego odwróceniem. Dzięki temu papiery wartościowe są sprzedawane w optymalnym momencie. Do zakupu oraz sprzedaży akcji służy rachunek maklerski, a pod linkiem kliknij, aby uzyskać więcej informacji znajduje się konkretna oferta brokera. Warto również zaznaczyć, że analiza techniczna zakłada iż o wszystkim decyduje rynek, który skutecznie równoważy siły popytu oraz podaży. Dlatego też w przypadku spekulacji mało ważna jest aktualna kondycja spółki, ponieważ dużo istotniejszy jest sygnał płynący z rynku, który mówi, czy dane akcje warto kupić, czy sprzedać. W związku z tym inwestor nie musi zagłębiać się w informacje o danej spółce, a zamiast tego powinien korzystać z przedstawionych w artykule narzędzi analizy technicznej.

Cechy charakterystyczne spekulacji giełdowej

Spekulacja na giełdzie to strategia inwestycyjna, która wymaga nie tylko umiejętności przeprowadzenia analizy technicznej, ale również stałego monitorowania sytuacji na giełdzie. W efekcie inwestor musi podejmować błyskawiczne decyzje inwestycyjne, co często odbywa się w warunkach stresowych. Ważna w tym przypadku jest umiejętność odsunięcia na bok emocji, które nie są w tym przypadku dobrym doradcą. Ze względu na emocje towarzyszące spekulacji jest to strategia, uznawana za agresywną formę inwestowania na giełdzie.

Podsumowując należy stwierdzić, że analiza techniczna to narzędzie, bez którego trudno jest wyobrazić sobie skuteczną spekulację na giełdzie. W związku z tym jej nauka jest konieczna, ponieważ tego typu umiejętność pozwala nie tylko podejmować skuteczne decyzje, jak i ograniczać ryzyko związane z inwestowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here