pisanie bezwzrokowe
fot. pixabay.com

Internet jest wręcz zalany ilością różnego rodzaju kursów, które zachęcają nas, abyśmy poszerzali wiedzę, podnosili kwalifikacji i kompetencje i rozwijali swoje pasje. Wystarczy dosłownie odrobina chęci i w każdej chwili można zacząć inwestować w rozwój osobisty. Warto wiedzieć, że równie bogata jest oferta zarówno płatnych, jak i darmowych kursów online, które przydadzą się, niezależnie od wykonhywanego przez nas zawodu.

Spośród niezwykle bogatej gamy kursów internauci najchętniej wybierają szkolenie social media,kursy księgowe, kursy językowe (w tym język angielski dla początkujących), oraz kursy pakietu Office. Niezwykle dużą popularnością cieszy się także szybka nauka pisania na klawiaturze.

Spis Treści

Czym jest pisanie bezwzrokowe

Pisanie bezwzrokowe jest umiejętnością bezbłędnego i szybkiego pisania na klawiaturze bez konieczności patrzenia na nią. Ta metoda oparta jest na pamięci mięśniowej, a nie wzrokowej. Pisanie bezwzrokowe daje możliwość  o wiele szybszego dostępu do zasobów pamięci, zwłaszcza w przypadku, kiedy musimy przepisać tekst z innych materiałów audiowizualnych.

Kurs szybkiego pisania

Osoby, które mają problemy z szybkim i bezbłędnym pisaniem na klawiaturze, zapewne ucieszy fakt, że nauka szybkiego pisania to całkowicie darmowy kurs online. Drugą, równie dobrą wiadomością jest fakt, że kurs można rozpocząć w każdej dowolnej chwili w  zaciszu domowym.

Wiele stron internetowych udostępnia różnego rodzaju ćwiczenia, które polegają na przepisywaniu tekstu na czas. Ćwiczenia zmuszają do patrzenia w monitor, ponieważ zazwyczaj jest to tekst ruchomy. Zazwyczaj jest to przesuwająca się linijka tekstu. Zegar odmierzający czas działa bardzo motywująco.

Sekret umiejętności bezwzrokowego pisania jest banalny. Jest nim nic innego, jak systematyczność. To najważniejszy i właściwie jedyny warunek, który może zapewnić sukces. Ćwiczenia co najmniej przez 15 minut dziennie, w zaledwie dwa tygodnie mogą przynieść zaskakujące rezultaty.

Idąc tym tokiem myślenia, jeśli codzienna dawka ćwiczeń wyniesie 30 minut, wówczas po dwóch tygodniach nabyte umiejętności będą dwa razy większe. Najlepszą metodą jest powracanie do ćwiczeń kilka razy w ciągu dnia. Jedna lekcja kursu to mniej więcej 5-10 minut. Zapewne początkowo tempo pisania nie będzie zbyt szybkie, dlatego kilukrotne powtarzanie tej samej lekcji sprawi, że nawyk będzie utrwalany, a bezwzrokowa metoda pisania znacznie szybciej przyswajana.

kurs szybkiego pisania
fot. pixabay.com

Kurs szybkiego pisania ma także dodatkową zaletę. Oducza nawyku pisania wyłącznie dwoma lub czterema palcami. Jego zdaniem jest nauka używania całych dłoni i wszystkich palców i oswojenie z tym nawykiem. Konsekwentnie wykonywane ćwiczenia i regularne stosowanie nowych technik, sprawią, że w zaledwie kilka dni nauczymy się poprawnego ułożenia rąk. Należy pamiętać, by w trakcie trwania kursu zachować właściwą kolejność lekcji, bowiem nauka pisania na klawiaturze stopniowo wprowadza kolejne palce, a tym samym poszerza umiejętności bezbłędnej dziesięciopalcowej obsługi klawiatury, a przede wszystkim, co jest celem kursu, skraca czas pisania.

Kolejne lekcje najlepiej rozpocząć dopiero w momencie perfekcyjnego opanowania bieżącego materiału. Bezcelowe jest przechodzenie do wdrażania kolejnych znaków, jeżeli wciąż popełniamy błędy na niższym poziomie trudności.

Szybkie pisanie na klawiaturze – kurs internetowy

Kursy internetowe są wygodnie, ponieważ w większości przypadków nie wymagają instalowania i konfigurowania dodatkowego oprogramowania, jak jest właśnie w przypadku nauki szybkiego pisania na klawiaturze. Chociaż wszystkie ćwiczenia odbywają się online, mamy dostęp do statystyk i porównywania efektów swojej pracy. Ogromną zaletą jest fakt, że nauka odbywa się indywidualnie i to my decydujemy, w którym momencie i na jakim etapie jesteśmy gotowi, by przejść do kolejnej lekcji.

Co zabawne, nauka szybkiego pisania uczy nas, że nie warto się spieszyć. Oczywiście chodzi tu wyłącznie o czas trwania kursu. To zrozumiałe, że poznając nowe rzeczy początkowo wykonujemy je zdecydowanie wolniej. Szybko jednak nabieramy wprawy, a nasze tempo zdecydowanie się zwiększa.

Szkolenia online z zakresu szybkiego pisania na klawiaturze to równie doskonała forma zabawy i sprawdzenia swoich umiejętności, po którą regularnie powinny sięgać osoby na takich stanowiskach jak chociażby copywriter, redaktor, wirtualna asystentka i wszyscy ci, którzy w codziennej pracy piszą, przepisują, redagują, tłumaczą, a krótko mówiąc godzinami korzystają z klawiatury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here