Język angielski jest językiem, z którym mamy styczność, nawet jeśli nigdy się go nie uczyliśmy.Towarzyszy nam każdego dnia, smiało nawet można powiedzieć, że na każdym kroku. Można więc sądzić, że nauka tego języka nie powinna sprawiać nam problemów. Nawet media masowego przekazu codziennie karmią nas anglojęzycznymi nazwami marek, sloganami reklamowymi, czy piosenkami słuchanymi w radiu. Chyba każdy z nas przyzna, że spośród wszystkich języków świata, to właśnie z językiem angielskim jesteśmy najbardziej obyci.
To właśnie znajomość tego języka daje nam perspektywy, zarówno awansu w pracy, jak i wyjazdu zagranicznego, a nawet przeprowadzki do innego kraju. Z tego też względu kursy języka angielskiego cieszą się tak dużym powodzeniem i zainteresowaniem.
Dość często, kiedy rozpoczynamy swoją przygodę lingwistyczną i podejmujemy się nauki języka, w pierwszej kolejności wybieramy kursy internetowe. Dzięki temu bez trudu większego zaangażaowania możemy sprawdzić, czy mamy w sobie wystarczająco zapału i chęci, by kontynuować naukę np. w szkole językowej, z korepetytorem lub native speakerem. Nie ma co ukrywać, że decydujemy się na kursy językowe online rónież z tego względu, że budzi w nas większe poczucie bezpieczeństwa i swobody. Nie wszyscy bowiem chcieliby podjąć się nauki w grupach z obawy przed chociażby ośmieszeniem, choć tak naprawdę wszyscy w grupie reprezentują ten sam poziom. Mimo to, jest to całkowicie naturalne uczucie, bo właśnie głównie z tego powodu internet masowo jest zalewany szkoleniami online czy darmowymi kursami online.
Spis Treści
Najczęściej wybierane kursy online
Po kursy języka obcego sięgamy najczęściej, jednak warto wiedzieć, że dość dużym zainteresowaniem cięszą się również: kurs szybkiego pisania, kurs Office, kursy księgowe. Wyżej wymienione kursy wiążą się z chęcią poszerxzania swojej wiedzy i podnoszenia kwalifikacji. Warto jednak dodać, że dość często wiele osób sięga również po kursy hobbystyczne (gra na gitarze, szydełkowanie, florystyka).
Wracając jednak do kursów zawodowych, wiadomo, że niezależnie od sprawowanego stanowiska, pracownik biurowy powinien przejść szkolenie social media, lekcje szybkiego pisania na klawiaturze, które można wykonywać samodzielnie i bezpłatnie w domu oraz znać język obcy (język angielski wymagany, inny język obcy mile widziany).
Na co dzień, jeśli język angielski nie jest nam potrzebny, raczej nie myślimy o jego nauce. Przychodzi nam to dopiero do głowy, gdy zaczynamy myśleć o awansie, lub mamy w perspektywnie przeprowadzkę do innego kraju lub wyjazd zagraniczny. Wówczas wydaje nam się, że błyskawicznie jesteśmy w stanie przypomnieć sobie język z lat szkolnych lub opanować go od podstaw w krótkim czasie, bo przecież znamy na pamięć kilka zagranicznych kawałków zasłyszanych w radiu. Po krótkim czasie okazuje się, że jednak tak łatwno nie jest i błyskawicznie spada nasza motywacja, do której dołącza irytacja.
Jak nauczyć się języka angielskiego?
Swoją naukę języka obcego rozpoczynamy od kursów językowych online, aplikacji itp. To już wiemy. Zazwyczaj robimy to chaotycznie, nie wiedząc tak naprawdę, jaka konkretnie wiedza jest nam niezbędna. Kiedy uczymy się historii, mamy świadomość, że musimy zachować chronologię wydarzeń, zaś w przypadku matematyki zastosować kolejność działań. Język obcy choć może wydawać nam się prosty do opanowania, może zapędzić nas w kozi róg, jeśli nie opracujemy skutecznej metody nauki.
Nie ma co się oszukiwać, nikt nie jest w stanie opanować wszystkich angielskich czasów, słownictwa i zasad gramatyki jednocześnie. Pocieszający może być fakt, powielany przez wiele źródeł, mówiący o tym, że istotniejsze od poprawnej stylistyki i gramatyki jest zumienie słownictwa. Zatem, podsumowując podstawą nauki języka angielskiego na poziomie początkującym jest sztuka opanowania słownictwa.
1000 najpopularniejszych słów
Jako ciekawostkę, a zarazem dość istotną informację, dla osób zaintersowanych szybkim opanowaniem języka obcego, bowiem metoda dotyczy nie tylko języka angielskiego, można podać, że grupa badaczy poświęciła swój czas, by przeanalizować na podstawie rozmów, oglądanych programów, słuchanych audycji radiowych najczęściej powielające się wyrazy.
Stworzoną listę słów uszeregowano w kolejności od najczęściej powtarzających się po te, które pojawiały się najrzadziej. Dzięki temu powstało narzędzie do nauki języka obcego zawierające lista najczęściej używanych słów, a tym samym podstawowych słów umożliwiających komunikację w danym języku. Potwierdzono również, że opanowanie tysiąca słów pozwala zrozumieć dany język w 80%.