Płatność kartą
fot. pixabay.com

Sklepy internetowe zaczęły pojawiać około 26 lat temu. Udogodnienia związane z zakupami przez internet zwiększają się każdego dnia. E-commerce rozwija się w bardzo szybkim tempie, powstają nowe sklepy internetowe, ale także zmienia się obszerność i elastyczność usług. Dane internautów, czy ich pieniądze są wciąż bardzo atrakcyjne dla cyberprzestępców. Zakupy online są jednak bezpieczne i mają świetne zabezpieczenia, a rózne formy płatności zapewniają wygodę i komfort.

Dogodne formy płatności są komfortowe, a 4 typy kart, dzięki którym możemy dokonywać płatności są bardzo wygodne. Wyróżnić można cztery rodzaje kart, którymi dokonujemy płatności przez internet:

karta debetowa – to najbardziej popularna karta, która najczęściej oferowana jest przy otwarciu rachunku w banku. To własnie tą kartą płacimy w sklepach stacjonarnych lub używamy jej do wypłat w bankomatach. Po wykonaniu operacji, czyli dokonaniu płatności nasze konto natychmiast zostaje obciążone kwotą zakupów. Na koncie wymagane jest posiadanie środków, żeby można było swobodnie korzystać z możliwości dokonywania płatności.

karta kredytowa – to karta, która ma przypisany limit z jakiego możemy korzystać, niestety każde obciążenie tej karty powoduje zwiększenie naszego zadłużenia. Musimy pamiętać o terminowych spłatach w okresie bezodsetkowym, ponieważ w innym przypadku bank naliczy dodatkowe odsetki, często spore odsetki za zwłokę.

przedpłacona (prepaid) – to świetne rozwiązanie dla osób, które chciały mieć kontrolę nad swoimi wydatkami. Na rachunek karty wpłaca,ło się dowolną sumę i tylko ta kwota była do wykorzystania. Karty te były wygodne chociażby w przypadku kradzieży. Sprzedaż kart została ograniczona. Komisja Nadzoru Finansowego uznała, że taka forma płatności może przyczyniać się do zwiększonej ilości przestępstw. Karty tez można zdobyć tylko w nielicznych bankach.

wirtualna – służy do płatności w sieci, nie ma możliwości płatności tą kartą w sklepie stacjonarnym, a także nie da się użyć jej w bankomacie. Działanie tej karty przypomina działanie karty przedpłaconej, ponieważ, żeby korzystać z karty wirtualnej najpierw należy dokonać wpłaty na rachunek tej kart. Tak jak przy karcie debetowej na karcie wirtualnej można ustalić limity oraz generować potwierdzenia płatności. Nie są to karty popularne, trudna jest ich dostępność i tylko nieliczne banki mają je w swojej ofercie.

płacenie kartą
fot. pixabay.com

Płatności online są bardzo popularne i korzysta z nich każdego dnia wiele osób w takich sklepach internetowych jak: księgarnie, sklepy odzieżowe i obuwnicze, drogerie, chińskie sklepy typu Aliexpress, apteki. Możemy zamawiać cateringi, produkty spożywcze, a także płacimy za zakupy z dowozem. Sklepy internetowe dają również możliwość dokonywania zakupów na raty, a zwroty towarów zakupionych przez internet są coraz łatwiejsze i coraz bardziej dostępne.

Zakupy przez internet z możliwością płatności kartą są bardzo wygodne, komfortowe i bezpieczne. Okres pandemii, to czas, kiedy zwiększyło się zainteresowanie zakupami online. Obostrzenia, które wpłynęły na ilość zamkniętych sklepów niejako z automatu zmusiły nas do kupowania przez internet. Na szczęście łatwy dostęp do internetu spowodował, że te zakupy są przyjemne i korzystamy z nich naprawdę chętnie.

Zaspokajamy nie tylko nasze podstawowe potrzeby, ale także obserwujemy nowości i spełniamy nasze zachcianki. Marketing internetowy wpływa na nas tak bardzo, że spędzamy coraz więcej czasu w poszukiwaniu najlepszych i najbardziej wyjątkowych towarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here