jak dział it
fot. pixabay.com

Nowe inspiracje i innowacje powinny być wprowadzane przez działy IT. Nowoczesne metody zarządzania, minimalizacja potencjalnych zagrożeń, to właśnie dzięki działowi IT można wprowadzać zmiany i rozwijać firmę. Poniżej znajdują się zasady, jak to zrobić.

ZOSTAŃ DORADCĄ BIZNESOWYM – informatycy, to osoby, które do tej pory były postrzegane jako ludzie od naprawy zepsutych komputerów, Dział IT powinien pełnić funkcję doradcy dla biznesu, to oni odpowiedzialni są za usługi wewnętrzne i zewnętrzne. Odpowiednie połączenie i wykorzystanie oprogramowania własnego i tego dostarczone w modelu SaaS może mieć ogromny wpływ na konkurencyjność firmy.

PRZYGOTUJ SIĘ NA ZAGROŻENIA – IoT – Internet of Things – Internet of Threats – przenoszenie ogromnej ilości danych do sieci wiąże się z zagrożeniem. Pozyskiwanie danych przez wszelkie aplikacje i programy mogą dorównywać wynikającym z tego korzyściom. Duże straty finansowe są spowodowane poważnymi atakami, ale także krótkotrwałymi awariami. Twitter, Amazon, Netflix doświadczyły ataku rozproszonego, czyli przepełnienia zasobów danego serwera tak, żeby użytkownicy nie mogli z nich korzystać. Jeśli uświadomimy sobie zagrożenia, to jesteśmy na dobrej drodze, żeby im zapobiegać. Konsekwencjami często są przestoje w działaniu firm, co wiąże się z ogromnymi stratami.

it
fot. pixabay.com

– MYŚL INACZEJ O KOSZTACH – Forrester Research informuje, że koszty w działach IT w 72 procentach są przeznaczane na utrzymanie tych działów, a 28 procent wydawane na rozwój i innowacje. Ideałem, o który można by zawalczyć jest 50:50, co wydaje się niemożliwe. Analiza kosztów utrzymania IT wykazuje, że nie wszystkie koszty są złe, trzeba wziąć pod uwagę, że np. koszty oprogramowania generują przychody firmy. Wdrożenie usług SaaS jest krótsze niż wdrożenie wewnętrzne, a na pewno przyniesie korzyści biznesowe. Niektóre koszty nakręcają biznes. I w tym przypadku trzeba wziąć pod uwagę takie ich wykorzystanie, żeby efekty były jak najlepsze.

– SPRAWDZAJ, CZY WDROŻENIA DZIAŁAJĄzakup nowego systemy, czy ogłoszenie nowej strategii, nie jest faktycznym wdrożeniem. Wymierne efekty można otrzymać przez zmianę świadomości pracowników, nauczenie się korzystania z możliwości nowych metod oraz sprawdzenie całej infrastruktury technicznej, żeby się to udało, to potrzebny jest czas. Brak konsekwencji i cierpliwości, wpływa na brak efektywnych wdrożeń każdego rozwiązania. Równowaga między stabilnością, a zmiennością, to zawsze problematyczna sprawa. Po wprowadzonych zmianach i innowacjach oczekiwanym efektem jest stabilizacja, a nie stagnacja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here