marketing afiliacyjny
fot. pixabay.com

Każdy z nas korzysta z internetu, większość z nas zna również zasady mediów społecznościowych i korzysta z nich w mniejszym bądź większym stopniu. Nikogo pewnie nie zdziwi, jeśli napisze, że wielu sześciolatków bez problemu to robi. Działania w internecie okazują się dziecinnie proste. Jeśli pojawiłaby się możliwość zarabiania przez internet właśnie dzięki korzystaniu z mediów społecznościowych, to wielu z nas byłoby na pewno prze szczęśliwych. To jest właśnie afilacja.

Czym jest afilacja?

Promocja produktów lub usług dostępnych w internecie i możliwość zarabiania na nich przez polecenia, to marketing afilacyjny. Zarabiamy w momencie, kiedy udostępniamy link afilacyjny z unikalnym kodem IP, dzięki któremu zliczana jest prowizja. Za każde dokonane zamówienie za pośrednictwem naszego linku otrzymujemy procenty od sprzedaży. W programach partnerskich możemy zarabiać dzięki pozyskanym adresom mailowym lub numerom telefonu potencjalnego klienta. Poniżej znajdziesz informacje, jak zarobić przez internet wykorzystując programy afilacyjne.

Zarobki w programach afilacyjnych są bardzo różne. Uzależnione są między innymi od:

  • zaangażowanie – o prowizję dzięki, której będziemy zarabiać trzeba zawalczyć. Nie wystarczy udostępnić linku i czekać aż pieniądze się same zarobią. Im więcej pracy i zaangażowania będziemy wkładać w udostępnianie naszego linku, tym większe korzyści będziemy osiągać. Linki są bezterminowe, więc nie ma znaczenia, czy udostępnimy link tydzień, czy rok temu – prowizja zliczana jest od każdego zakupu.
  • znajomość zasad marketingu internetowego – wiedza z zakresu marketingu internetowego będzie kluczowa podczas korzystania z afilacji. Jest wiele źródeł, również darmowych dzięki, którym możemy poszerzyć wiedzę i dowiedzieć się, jakie działania mogą przyspieszyć nasz rozwój. Sprawdzone metody na pewno będą miały dobry wpływ na osiągnięcie sukcesu.
  • posiadanie bloga, strony www – własna strona internetowa, własne miejsce w sieci jest zbawienne w przypadku afilacji. Blog daje nam ogromne możliwości. To właśnie tu mamy największe pole manewru, możemy publikować swoje opinie, recenzje, sugestie. Zarabiamy również dzięki banerom, które mają linki partnerskie. Ciekawe treści przyciągają odbiorców, ci zaś stają się potencjalnymi klientami danej usługi, a my dzięki temu pomnażamy zyski.
program partnerski
fot. pixabay.com
  • aktywność w mediach społecznościowych – jeśli nie posiadamy własnej strony ani bloga, to właśnie w mediach społecznościowych jest ogromny potencjał i to tu należy skupić swoje działania. To tu najłatwiej dotrzeć do grona potencjalnych klientów. Ludzi na Facebooku łączą wspólne zainteresowania, pasje, upodobania. Jest wiele grup tematycznych, na których możemy wymieniać się swoimi uwagami czy spostrzeżeniami. W takich grupacg często jest po kilka tysięcy osób. Warto to przemyśleć i iść w kierunku, który pozwoli nam na dodatkowe zarobki.
  • wiedza z zakresu SEO, e-mail marketingu, pozyskiwania płatnego ruchu – najłatwiej w afilacji będzie osobom, które działają w sieci. Pozycjonowanie stron, e-mail marketing, pozyskiwanie płatnego ruchu, to wiedza, dzięki której zdecydowanie łatwiej jest się poruszać w programach partnerskich. Osoby z taką wiedzą mogą liczyć na pięciocyfrowe zyski z marketingu afilacyjnego. Każdy z nas może czerpać zyski w zależności od swoich potrzeb i swojego zaangażowania.

W afiliacji liczą się chęci, zaangażowanie i kreatywność. Najważniejsze, żeby trafić do odpowiedniego odbiory, żeby nie być nachalnym i potrafić grać fair play. Unikajmy spamu, bo to może przynieść więcej złego rezultatu, niż ten który zakładaliśmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here