atrakcje dla dzieci
fot. pixabay.com

Kiedy planujemy wakacje staramy się przewidzieć wszelkie ewentualne trudności, jakie możemy napotkać podczas urlopu. Wybierając się na wakacje z dzieckiem należy zwrócić dużą większą uwagę na sprawy, których nie bralibyśmy pod uwagę wyjeżdżając sami. Wielu rodziców dla własnej wygody na czas urlopu zostawia dziecko pod opieką dziadków. Ale czy to na pewno mądra decyzja? Może jednak warto zabrać dziecko ze sobą?

Podróżowanie z dzieckiem

Wydawać by się mogło, że małe dzieci źle będą znosiły trudy podróży. W praktyce jednak wygląda to tak, że jest zupełnie odwrotnie – małe dzieci zazwyczaj potrafią idealnie dopasować się do nowego sytuacji. To nam dorosłym wydaje się, że podczas dalekiej wycieczki dziecko sobie nie poradzi, bądź my nie poradzimy sobie z nim. Jest odwrotnie. Warto tylko przemyśleć środek transportu. Jeśli jest to wycieczka zagraniczna, najlepszym rozwiązaniem jest samolot. Jeśli jednak decydujemy się na wakacje w Polsce, podróż pociągiem z dzieckiem nie powinna stanowić prodblemu ani dla dziecka ani dla rodzica. Pamiętajmy, że komfort podróży jest niezwykle ważny.

Dzieci są bardzo ciekawe świata i nawet wycieczki rowerowespacer w lesie czy na nowy plac zabaw są dla nich niezwykłym przeżyciem i świetną atrakcją. Skoro więc my chcemy poznać nowe tereny, to dlaczego mielibyśmy odmówić tego naszemu dziecku?

podróż z dzieckiem
fot. pixabay.com

Pozdróżowanie z dzieckiem – jak się przygotować?

Załóżmy, że w tym roku wybieramy się w góry. Cudowne powietrze, niezapomniane widoki, górskie wycieczki piesze. Z całą pewnością zachwycą one nawet małe dziecko i na długo zapadną mu w pamięci. Jeżeli wybieramy sie na dłuższą wycieczkę pieszo – dziecko możemy wsadzić do chusty, czy nosidełka i tym sposobem odciążymy jego zmęczone, małe nogi. Zarówno dla dziecka, jak i dla nas będzie to wspaniałe doświadczenie. Jeśli z kolei dziecko potrafi już samo przemierzać trasy, warto pamiętać, by zadbać o odpowiednie dla niego buty w góry, dla jego wygody i bezpieczeństwa oraz naszego komfortu psychicznego.

Jeżeli chcemy zwiedzać nadmorskie miasta i nie wiemy, czy zabrać ze sobą dziecko – wyobraźmy sobie jego radość na widok tak ogromnej piaskownicy! Na plaży bawią się przecież nawet maluchy, które nie skończyły pierwszego roku życia. Pierwsze moczenie nóg w morzu, zachody słońca. Nawet wycieczki zimą nad morze są dla dziecka niepowtarzalną frajdą.

Podsumowanie

Dzieci, które od najmłodszych lat zabierane są przez rodziców na wycieczki – dużo chętniej podróżują w przyszłości, dlatego jeżeli mamy możliwość powinniśmy jak najczęściej zabierać dziecko nawet na małe wycieczki, różnymi środkami transportu. Im dziecko szybciej pozna różnice między autobusem, a pociągiem i samochodem – tym mniej problemów będziemy mieli w przyszłości. Podróże bardzo kształtują wyobraźnię naszych dzieci, a dodatkowo pozwalają im na bliskie spotkania z naturą, które są dla nich szczególnie ważne w młodym wieku.

Jeżeli więc stoimy przed wyborem – czy zabrać dziecko na wycieczkę, czy nie – nie powinniśmy się zastanawiać, tylko odpowiedno przygotować do podróży z maluchem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here