wycieczki rowerowe
fot. pixabay.com

Pogoda z oknem jest coraz ładniejsza i kiedy po przebudzeniu spoglądamy w okno – aż zachęca nas do zaplanowania dnia po za domem. Zjedliśmy śniadanie, wypiliśmy kubek ciepłej kawy i postanowiliśmy – wybieramy się na wycieczkę rowerową. Coraz więcej osób na całym świecie wybiera właśnie taki rodzaj aktywności fizycznej, połączony z przyjemną wycieczką do danego celu. Jednak jak wszystko, również i wycieczki rowerową mają swoje wady. Oczywiście nie umniejsza to ich zaletom, których jest zdecydowanie więcej. Jakie są wady i zalety wycieczki rowerowej?

Wycieczki rowerowe – wady

Pierwszą z wad ewentualnej wycieczki rowerowej jest niewątpliwie cena roweru. Jeżeli nie posiadamy takiego sprzętu musimy liczyć się z większym wydatkiem, jeżeli zależy nam na dobrym i wygodnym modelu roweru. Dodatkowo, jeżeli mamy dzieci – to w przypadku starszych im również musimy kupić rower, bądź w przypadku młodszycj dzieci – bezpieczny fotelik rowerowy i kask. Wbrew pozorom wybór tego wszystkiego nie jest łatwy, co i może bardzo obciążyć nasz budżet.

Jeżeli jednak jesteśmy szczęśliwcami, którzy posiadają rower na wyposażeniu, jedną z wad naszej ewentualnej wycieczki rowerowej może być fakt, że my lub nasze dzieci po prostu zmęczymy się i nie będziemy mieli sił jechać dalej. Dlatego jeżeli to nasza pierwsza wycieczka, powinniśmy wybrać sobie cel, do którego dojazd nazbyt nas nie zmęczy i z czasem wydłużać tę trasę. Atrakcje dla dzieci dotyczące aktywności fizycznej powinny być dostosowane do ich wieku i możliwości.

Niewątpliwą wadą wycieczki rowerowej może być pogoda. Ciężko z uśmiechem na twarzy jechać do celu, kiedy spadają na nas strugi deszczu, bądź odwrotnie – słońce grzeje tak mocno, że aż piecze.

rowerowe wycieczki
fot. pixabay.com

Wycieczki rowerowe – zalety

Wycieczki rowerowe, zarówno jak spacery po lesie mają jednak wiele zalet. Mowa tutaj przede wszystkim o kwestiach zdrowotnych. Kiedy jeździmy na rowerze poprawiamy również naszą kondycję, wdychamy świeże powietrze i przez cały czas możemy obserwować mijane widoki – tego niestety nie zapewni nam jazda na wycieczkę w zamkniętym samochodzie.

Ogromnym plusem wycieczki rowerowej jest satysfakcja, szczególnie kiedy obraliśmy sobie naprawdę daleki cel. Nie sztuką jest usiąść wygodnie w samochodzie, włączyć ulubioną muzykę i gnać do celu. Wycieczka rowerowa wymaga od nas większej siły (również siły woli) i większego zaangażowania.

Podsumowanie

Nie są potrzebne wycieczki zagraniczne, by zapewnić sobie ogrom wrażeń. Wystarczy wiedzieć, gdzie jechać na wakacje w Polsce, by spędzić czas zgodnie z naszymi zainteresowaniami i pasjami. Jedni lubią nadmorskie miasta i decydują się na wyjazd nawet zimą nad morze. Innym nie straszna podróż pociągiem z dzieckiem, a jeszcze inni cenią komfort podróży lub liczą się dla nich tylko wygodne buty w góry i przemierzanie godzinami górskich szlaków. Są również miłośnicy wycieczek rowerowych, którzy pomimobez względu na warunki atmosferyczne uwielbiają pokonywać kilometry na rowerze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here