nadmorskie miasta
fot. pixabay.com

Wakacje zbliżają się do nas wielkimi krokami i już za dwa miesiące będziemy mogli udać się na tak długo wyczekany przez nas odpoczynek. Być może już zastanawiamy się, czy zdecydować się na wycieczkę zagraniczną czy rozpatrujemy, gdzie jechać na wakacje w Polsce? A może zdecydowaliśmy już, że najlepszym miejscem na spędzenie wakacji będzie nasze polskie morze?

Jednak wybór miejscowości, do której się udamy nie jest już tak łatwy. Nad Bałtykiem do wyboru mamy tysiące miejsc, do których co roku licznie zjeżdżają sie turyści. Czym kierować się przy wyborze miejsca na odpoczynek? Jakie nadmorskie miasto warto odwiedzić latem?

Spis Treści

Nadmorskie miasta – gdzie się udać?

Kiedy pada hasło „wakacje nad morzem” zdecydowana większość osób myśli wtedy o Trójmieście. Gdynia, Sopot, Gdańsk – te miejscowości niezmiennie, co roku przyciągają do siebie rzesze turystów. Przecież spacer po sopockim molo, czy ulicą Długą w Gdańsku wsród starych kamieniczek z pewnością zapisze się w naszej pamięci na długo. Jeśli decydujemy się na podróż pociągiem z dzieckiem, warto wiedzieć, że do Trójmiasta jest najwygodniejszy dojazd tym środkiem transportu.

Warto jednak tutaj uświadomić sobie, że woda, przy której będziemy wypoczywać w Trójmieście tak naprawdę nie jest morzem, a jedynie Zatoką Gdańską – co oczywiście nie odejmuje całości uroku. W Trójmieście latem musimy liczyć się z masą ludzi, która przyjedzie tam w tym samym celu co my. Jednak atrakcje jakie możemy tam zobaczyć, z pewnością dostarczą nam niezapomnianych przeżyć. Oczywiście są to również atrakcje dla dzieci.

miasta nadmorskie
fot. pixabay.com

O wakacjach nad morzem możemy mówić, kiedy wybierzemy jedną z miejscowości kierując sie od Helu na zachód. Sam Półwysep Helski jest o tyle atrakcyjny z racji tego, że wypoczywając tam możemy udać się zarówno nad morze, jak i nad zatokę. Ponadto renowacja trasy umowzliwia niepowtarzalne wycieczki rowerowe na sam Hel.

Dbając o komfort podróży i jadąc jednak samochodem w kierunku Helu, na niektórych odcinkach możemy zobaczyć zarówno zatokę, jak i morze – ponieważ półwysep nie jest tam nazbyt szeroki. Dodatkwo na Półwyspie Helskim latem możemy nauczyć się pływania na desce i korzystać z innych tego typu sportowych atrakcji.

Najpopularniejsze nadmorskie miasta

Punktem łączącym Półwysep Helski z resztą kraju jest Władysławowo. Do tego miejsca co roku przyjeżdża coraz więcej turystów. W tej miejscowości również możemy podziwiać zarówno morze, jak i zatokę. O spokojnym odpoczynku raczej nie ma tutaj mowy. Olbrzymie kolejki w sklepach, masa ludzi na ulicach. A o walce o miejsce na plaży słyszała już cała Polska.

Im dalej na zachód, tym wybór większy. Chłapowo, Karwia, Łeba, Mielno, Kołobrzeg. Naprawdę jest w czym wybierać.

Podsumowanie

Jeżeli zależy nam na spokojnych wakacjach powinniśmy wybrać raczej małą miejscowość z dostępem do morza. Kiedy jednak mowa o szalonych wakacjach i wielu atrakcjach – bezdysusyjnie wygrywają większe miejscowości turystyczne. A może jednak nie latem a zimą nad morze? Choć poza sezonem znacznie mniej atrakcji w nadmorskich miastach, nie oznacza to, że nie można tam odpocząć i przyjemnie spędzić wolnego czasu. Spacery wzdluż plaży są zdecydowanie bardziej komfortowe, wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednie, nieprzemakalne buty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here