zimą nad morze
fot. pixabay.com

Nie każdy ma możliwość, aby swój urlop zaplanować na nadchodzące wakacje. Czasami jest to totalnie od nas niezależne i musimy dostować się do zaleceń szefa, czy innych czynników, nad którymi nie sprawujemy władzy. Jednak nawet jeśli od lat marzyliśmy o wakacjach nad morzem, również zimą może być to naprawdę ekscytująca przygoda. Czy warto pojechać zimą nad morze?

Oczywiście, jeśli decydujemy się na urlop poza sezonem urlopowym możemy podjąć decyzję, że będzie to wyjazd zagraniczny do ciepłych krajów, jest jednak kilka ale. Jeśli zabieramy ze sobą dziecko, musimy zadbać o komfort podróży, należy więc przemyśleć, jak dziecko zniesie lot samolotem i zmianę klimatu. Czasami podróż pociągiem z dzieckiem, jest dla niego mniej stresująca niż lot samolotem, nawet jeśli trwa nieco dłużej. Jeśli jednak zadbamy o atracje dla dzieci, w obu przypadkach niezależnie od środka transportu, nie powinno być większych kłopotów.

Jeśli jednak decydujemy się na zimowy urlop w Polsce, warto wiedzieć, że nadmorskie miasta również poza sezonem są bardzo urokliwe, a dla niektórych nawet bardziej niż w okresie letnim.

Zimą nad morze – dlaczego warto?

Pierwszym faktem, który przemawia za wakacjami nad morzem zimą jest cena noclegu. Nie da się ukryć, że latem stawki za nocleg zarówno w hotelach, jak i pensjonatach są dużo wyższe – czasem nawet dwukrotnie. Zimą za pobyt w tym samym miejscu zapłacimy znacznie mniej, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możemy wydać na coś innego.

Kolejnym plusem, który przemawia na korzyść wyjazdu zimą nad morze jest brak tłumów. Od lat nad morze w okresie wakacyjnym przybywają tysiące turystów, ciężko znaleźć nocleg, ciężko o miejsce na plaży, ciężko przejść przez ulicę i pozwiedzać. W większości nadmorskich miejscowości zimą panują pustki na ulicach. Nie ma problemu z przejściem przez pasy i spokojnym zwiedzaniem. W spokoju możemy wybrać się na spacer na plażę i podziwiać widoki. Dodatkowo, morze zimą ma znacznie większy urok niż latem.

morze zimą
fot. pixabay.com

Zimą nad morzem często mają miejsce sztormy. Kto z nas nie marzył o widoku pieniącym się fal? To idealny moment na zrobienie niezapomnianych zdjęć, do których będziemy później zaglądać z uśmiechem na twarzy.

Warto też zauważyć, że zimą nad morzem powietrze jest dużo czystsze i nie jest ono zanieczyszczane przez różnego rodzaju smażalnie serwujące latem świeże ryby. Morska bryza świetnie wpływa na zdrowie.

Czy warto więc jechać zimą nad morze? Oczywiście, że tak. Odpoczniemy, powdychamy świeże powietrze i dodatkowo zapłacimy za to wszystko niemal o połowę mniej.

Podsumowanie

Decydując się na wyjazd nad morze zimą, buty w góry nie będą nam potrzebne, nie przyda się również rower, bo wycieczki rowerowe przy siarczystym mrozie to żadna przyjemność, ale spacery w lesie czy wzdłuż plaży mogą już dostarczyć niezapomnianych wrażeń i sprawić, że pokochamy zimowe morze bardziej niż to pełne zgiełu, uciążliwych upałów, korków ulicznych, kolejek w sklepach i restauracjach oraz tysięcy turystów wylegujących się na plaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here