gdzie jechać na wakacje w polsce
fot. pixabay.com

Wakacje zbliżają się do nas wielkimi krokami i choć wydawać by się mogło, że przecież przed chwilą witaliśmy nowy rok, już za dwa miesiące będziemy mogli wreszcie rozpocząć tak długo wyczekiwany urlop, na który przez cały rok odkładaliśmy ciężko zarobione przez nas pieniądze. Dylemat pozostaje zatem jeden: gdzie pojechać na wakacje w Polsce lub jaką wycieczkę zagraniczną wybrać? Wybrać się w góry, czy może odwiedzic nadmorskie miasta? Gdzie warto spędzic urlop?

Wybór miejsca, w którym spędzimy tak wyczekane przez nas wakacje i w którym pozostawimy ciężko zarobione pieniądze nigdy nie jest łatwy. Oczywiście  dużo mniejszy problem mają osoby mieszkające bezpośrednio nad morzem – one dla odmiany wybierają góry i odwortnie, osoby mieszkające w górach o wiele chętniej górskie obuwie i wyjeżdżają nad morze. Z reguły jest już tak, że jeśli mamy coś przez cały czas na wyciągnięcie ręki, to nie doceniamy tej wartości.

Również z reguły bywa tak, że wakacje spędzamy nad morzem, zaś ferie zimowe w górach. Okazuje się jednak, że coraz więcej osob decyduje się na wyjazd zimą nad morze, zaś latem w góry. Wpływ na to mają niższe ceny noclegów oraz mniejsza liczba turystów, dzięki czemu możemy uniknąć korków i kolejek.

Gdzie jechać na wakacje?

Kiedy nie możemy podjąć decyzji odnośnie tego, gdzie chcielibyśmy spędzić najbliższe wakacje, powinniśmy zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Pierwszą z nich są dzieci. Oczywiście tutaj chyba śmiało można powiedzieć, że kąpiel w Bałtyku i zabawa w ogromnej piaskownicy to zdecydowanie i niepodważalnie najlepsze atrakcje dla dzieci, niżeli oglądanie widoków ze szczytów gór – choć oczywiście wszystko jest tutaj kwestią indywidualną, bo kiedy dziecko na co dzień ma styczność z morzem – to własnie góry będą dla niego wiekszą atrakcją.

gdzie jechać na wakacje w polsce
fot. pixabay.com

Jeżeli nie mamy dzieci, wybór miejsca na wypoczynek zależny jest już tylko od nas. Powinniśmy zastanowić się nad tym, które miejsce – góry, czy morze – wywołuje w nas większą ilość pozytywnych emocji. A może z którymś z miejsc jesteśmy szczególnie związani i warto byłoby odwiedzić je jeszcze raz?

Morze czy góry?

Pamiętajmy jeszcze, że niezwykle ważny jest również komfort podróży i środek transportu, który wybierzemy. Choć podróż pociągiem z dzieckiem dla malca może być niezwykłą frajdą (zwłaszcza jeśli nie trwa za długo i dziecko nie zdąży się znudzić) dla rodziców już niekoniecznie. Dlatego należy dokładnie przeanalizować kwestie transportu.

Lato wydaje się być idealną porą na spędzenie urlopu nad morzem. Możemy wrzucić na siebie strój kąpielowy, wygrzewać ciało na ciepłym piasku i delektować się promieniami słońca podczas morskich kąpieli. Ale góry również mają swoj urok latem. Piękne łąki, porośnięte kolorowymi kwiatami, spacery w lesie i górkimi szlakami, wycieczki rowerowe. Ponadto, cudowne zachody słońca na tle polskich gór z pewnościa urzekną nawet największego sceptyka.

Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli planujemy odpocząć – powinniśmy wybrać raczej mniejsze miejscowości turystyczne, do których nie zjeżdża się tysiące osób z planem podobnym do naszego. Przebijanie się przez tłum turystów i walka o miejsce na plaży z pewnością nie uczyni naszego urlopu spokojnym i relaksującym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here